| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | RM-F550 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 20 sets per month |
| Model | RM-F328 |
| Structure | Single Spindle, Double Platform |
| Effective Cutting Length | 300 × 350mm |
| Cutting Types | Straight Line, Arc, Circular |
| Moving Speed | X/Y Axis: 1000mm/s, Z Axis: 500mm/s |
| Dust Collection Method | Upper Collection |
| Spindle Speed | 40,000 - 60,000 RPM |
| Routing Spindle | Maximum 60,000 RPM |
| Cutting Speed | 1-100mm/s Adjustable |
| Cutting Accuracy | ±0.03mm |
| Repeat Accuracy | ±0.01mm |
| Programming | Colorful CCD |
| External Connection | USB |
| Router Kit | Milling Cutter, φ0.8-φ3.0 Left Rotation, Shank Tungsten Steel |
| Power Supply | 380V |
| Machine Power | 2000W |
| Dust Collector Size | 600 × 470 × 730mm |
| Dust Collector Power | 2.2Kw, 380V |
| Dust Collector Air Pressure | 4-6 KG/cm³ |
| Security Door | Manual Door |
| Error Alarm | Yes |
| Programming Method | Self Programming, Camera Controlled by Keyboard and Mouse |