| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | RM-F550 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 20 sets per month |
| Model | RM-F328 |
|---|---|
| Structure | Single Spindle, double platform |
| Effective Cutting Length | 300×350mm |
| Cutting Types | Straight line, arc, circular |
| Moving Speed | X/Y axis: 1000mm/s, Z axis: 500mm/s |
| Dust Collection Method | Upper collection |
| Spindle Speed | 40,000–60,000 rpm |
| Routing Spindle | Max 60,000 rpm |
| Cutting Speed | 1–100mm/s adjustment |
| Cutting Accuracy | ±0.03mm |
| Repeat Accuracy | ±0.01mm |
| Programming | Colorful CCD |
| External Connection | USB |
| Router Kit | Milling cutter, φ0.8–φ3.0 left rotation, Shank Tungsten Steel |
| Power Supply | 380V |
| Machine Power | 2000W |
| Dust Collector Size | 600×470×730mm |
| Dust Collector Power | 2.2Kw, 380V |
| Dust Collector Air Pressure | 4–6 KG/cm³ |
| Security Door | Manual door |
| Error Alarm | Yes |
| Program Method | Self programming, camera controlled by keyboard and mouse |