| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-D441 |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100pcs per week |
| Model | HS-D441 |
|---|---|
| Power Supply | 110V/220V 50-60Hz 350W |
| Glue Mixing Ratio | 1:1-10:1/Customizable |
| Dispensing Speed | 10-150g/5s (based on 1:1 glue proportion) |
| Dispensing Precision | Glue Amount ±1%, Glue Proportion ±1% |
| X/Y/Z Working Range | 400×400×100mm (Z axis rotatable) |
| XYZ Speed | Maximum 300mm/s |
| Drive System | Stepping Motor + Timing Belt |
| Repeatability | ±0.02mm |
| Pattern Capabilities | Lines, Circles, Arcs, Continuous Paths, 3D Linear Interpolation |
| Potting Precision | Amount ±1%, Ratio ±1% |
| Programming | Teach Pendant |
| Control System | PLC |
| Leak-proof Function | Valve with Vacuum Device |
| Document Support | CAD, CorelDRAW |
| Weight | 40kg |
| Dimensions (L×W×H) | 616×685×645mm |