| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-D331AB |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100pcs per week |
| Specification | Details |
|---|---|
| Glue Mixing Ratio | 1:1-10:1 / Customizable |
| Dispensing Speed | 10-150g/5s (based on 1:1 glue proportion) |
| Dispensing Precision | Glue Amount ±1%, Glue Proportion ±1% |
| X/Y/Z Working Range | 300×300×100mm (Z axis rotatable) |
| XYZ Speed | Maximum 300mm/s |
| Drive System | Stepping Motor + Timing Belt |
| Repeatability | ±0.02mm |
| Pattern Capabilities | Lines, Circles, Arcs, Continuous Paths, 3D Linear Interpolation |
| Potting Precision | Amount ±1%, Ratio ±1% |
| Operation Method | Automatic |
| Programming | Teach Pendant |
| Control System | Board Card |
| Leak-proof Function | Valve with Vacuum Device |
| Weight | 65kg |
| Dimensions (L×W×H) | 716×585×645mm |
| Power Supply | 220V 50-60Hz 350W |