|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-S331R/HS-DS331R |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 200 pcs per month |
| Model | HS-S331R/HS-DS331R |
|---|---|
| Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz |
| X/Y/Z Working Range | 300×300×100mm |
| R Axis | 360 degree rotation |
| X/Y/Z Moving Speed | Maximum 300mm/s |
| Driven System | Stepper motor with timing belt |
| Linear Guide | Taiwan brand high precision guide |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Programming | Teach pendant |
| Control System | Control board |
| Program Storage | 1,000 sets of processing data, single file up to 3M storage space (5,000 processing points) |
| File Storage Space | Handheld box 256M, offline card 32M, single processing file up to 3M storage space (100,000 processing points) |
| Document Support | CAD, CorelDRAW |
| Iron Tin Cleaning | Air cleaning/pneumatic |
| External Interface | USB + RS232 |
| Soldering Method | Point/Drag soldering |
| Weight | 48kg |
| Machine Dimension | 520×585×800mm |