| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-S5331R |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Model | HS-S5331R |
| Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz |
| X/Y1/Y2/Z Working Range | 500*300*300*100mm |
| R Axis | 360 degree |
| X/Y1/Y2/Z Moving Speed | Max 300mm/s |
| Driven System | Stepper motor, timing belt |
| Linear Guide | Taiwan brand high precision guide |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Programming | Manual programming with teach pendant |
| Control System | Control board |
| Program Storage | 1,000 sets of processing data, single file up to 3M (5,000 processing points) |
| File Storage Space | Handheld box 256M, offline card 32M, single file up to 3M (100,000 processing points) |
| Document Support | CAD |
| Iron Tin Cleaning | Air cleaning/pneumatic |
| External Interface | USB+RS232 |
| Soldering Method | Point/drag soldering |
| Weight | 60kg |
| Machine Dimension | 680*585*800mm |