| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | RM-560 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 50 sets per month |
| Model | RM-560 |
|---|---|
| Structure | Single Spindle, dual work platforms |
| Machine Size (mm) | 1000*1200*1550 |
| Gross Weight | 700kg |
| Dust Collector Size (mm) | 625*600*1600 |
| Dust Collection Method | Bottom collection |
| Work Platform Size | 300*400mm |
| Platform Driving Type | Double rotary platform, precision slicer with 3-phase motor inverter |
| Driving System | X/Y/Z axis driven by servo motor, W axis driven by three phase motor frequency inverter |
| Routing Spindle | 6000rpm |
| Cutting Speed | 1-100mm/s |
| Cutting Accuracy | ±0.05mm |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Axis Moving Speed | 800mm/s |
| Z Axis System | Screw driven, dual guide |
| Router Kit | Milling cutter, φ0.8~φ3.0 left rotation, Shank Tungsten Steel |
| Tool Life Control | Software program control |
| Active Protective Function | Safety light curtain |
| Security Door | Manual door |
| Error Alarm | Yes |
| Program Method | Self programming, camera controlled by keyboard and mouse |