| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-300 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100pcs per week |
| Model | HS-300 |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V (optional) |
| Power | 100W |
| Efficient Cutting Length | 5-360mm |
| Blade Size | Circular blade φ125*3mm, Linear blade 360*45*6mm |
| Blade Material | Import high quality high speed steel tool |
| Separating Speed | 300mm/s |
| V-cut Thickness | 1/3 of the board |
| Separating Width | Best 1-200mm |
| Machine Size | 620*320*450mm |
| Weight | 50kg |