|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-310L |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Product Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Model | HS-310L |
| Part-up Height | Max 40mm |
| Part-down Height | Max 20mm |
| Air Supply | 5Kgf/cm |
| Output | 12.5 tons (gross) |
| Efficient Cutting Length | 1-360mm |
| Linear Blade Size | 360×43.5×6mm |
| PCB Thickness (With V-Groove) | 0.1mm~2.0mm |
| PCB Thickness (Without V-Groove) | 0.1mm~1.0mm |
| Blade Material | Import High Quality High Speed Steel Tool |
| Separating Speed | 1-300mm/s |
| V-Cut Thickness | 0.3-3.5mm |
| Air Consumption | 200-400 L/min |
| Machine Size | 700×325×400mm |
| Weight | 130kg |
| Suitable Board | All V-cut Boards |