|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-S331R/HS-DS331R |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 200 pcs per month |
High Precision Solder Robot with Auto Cleaning & Iron Head Alignment
Features
Here's a revised version of your text:
Specification
| Model | HS-S331R/HS-DS331R |
| Voltage | AC110V/220V,50/60Hz |
| X/Y/Z working range | 300*300*100mm |
| R axis | 360 degree |
| X/Y/Z moving speed | max 300mm/s |
| Driven system | Stepper motor,timing belt |
| Linear guide | Taiwan brand high precison guide |
| Repeat accuracy | ±0.02mm |
| Programing | Teach pendant |
| Control system | Control board |
| Program storage |
It can store one thousand sets of processing data and a single
processing file can occupy up to 3M storage space
(five thousand processing points)
|
| File storage space |
Handheld box 256M, offline card 32M, single processing file up to
3M storage space (100,000 processing points)
|
| Document support | CAD,CorelDRAW |
| Iron Tin cleaning | Air cleaning/pneumatic |
| External interface | USB+RS232 |
| Soldering method | Point/drag soldering |
| Weight | 48kg |
| Machine dimension |
520*585*800mm |
![]()
![]()
Shenzhen Hansome Technology Co.,Ltd(HSTECH)is a professional professional SMT board handlingequipment(Loader,Unloader, Buffer, Conveyor,etc)manufacturer. We are a high-tech enterprise with independent intellectual propertyrights,the company is mainly engaged in the research and development, productionand sales of SMT/THT production line board handling equipment.