| Brand Name: | Samsung |
| Model Number: | SM Series Vibrating Feeder |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
Adjustable Vibration Intensity SMT Feeder for Samsung SM Chip Mounter
Introduction
This Samsung vibrating feeder is designed for use with Samsung SM series chip mounters, offering options of 3-tube and 5-tube configurations, and capable of feeding IC components as well.
Specification
| Name | Samsung SM Vibrating Feeder |
| Details | 3 tube/5tube |
| Voltage | internal 24V, external 110V/220V |
| Material | Aluminum alloy |
| Weight | 3.5 kg |
| Dimension | 500*110*150mm |
| Applied chip mounter | Samsung SM chip mounter |
Features
![]()
![]()
![]()