|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-DH800 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 50 PC/Month |
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HS-DH800 |
| Input Voltage | AC110V / 220V, 50/60Hz |
| Max Power | 300W |
| Moving Speed | 300mm/sec (customizable up to 800mm/sec) |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Working/Fixture Load | 5kg / 3kg |
| Preheating Temperature | 50–500℃ |
| Driving Method | Timing belt |
| Motor | Stepper motor, 2 phase, 3A |
| Communication Port | RS232 |
| Solder Wire Diameter | 0.3–1.5mm |
| Storage | Support flash storage |
| Machine Dimension | 1016 * 685 * 800mm |
| Net Weight | 65kg |