| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-203 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100PC/Month |
| Item | Specification |
|---|---|
| Model | HS-203 |
| Power Supply | AC220V Single Phase, 50-60Hz |
| Machine Weight | 60 KG |
| Machine Size | 770 × 370 × 420 mm |
| Cutting Length | 300 mm |
| Maximum Knife Wheel Stroke | 350 mm |
| Fine Adjustment of Knife Wheel | 0-3 mm |
| Lower Knife Adjustment | 0-2 mm |
| Rear Baffle Width | 150 mm |
| Maximum PCB Width | 150 mm |
| Maximum Cutting Length | 350 mm |
| PCB Thickness Range | 0.6 - 3.2 mm |
| V-groove Thickness | 0.25 - 2.0 mm |