| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-320 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 50 PC/Month |
| Specification Item | HS-320 |
|---|---|
| Applicable PCB Board Size (L*W) | 50×50 ~ 320×250 mm |
| Applicable PCB Thickness | Board thickness: 0.8~3mm / Pin length: within 3mm |
| Component Height | Above board: below 100mm / Below board: below 50mm |
| PCB Shape & Conditions | 1. PCB handling edge: ≥3mm 2. Weight of components: below 3KG 3. Board warpage: below 0.5mm |
| Solder Pot Material / Capacity | Stainless Steel / 10KG |
| Solder Pot Power | 3×500W / 1.5KW |
| N2 Requirements | Purity: 99.999% Pressure / Consumption: 0.5MPa / 20-30 L/min / 1.2-1.5 m³/H |
| Flux Nozzle | Precision fluid nozzle |
| Flux Capacity | 2L (Manual filling) |
| Air Supply | 0.5-0.7 Mpa |
| Nozzle Inner Diameter | Φ3mm ~ Φ20mm (customizable) |
| Wave Height | Automatic adjustment / height measurement |
| System Control | PC + PLC (Windows + Inovance) |
| Programming Software | Supports image drawing for programming (fast and convenient) |
| Power Supply / Power | Single phase 220V ±10% Start-up power: 2KW |
| Weight | 70KG (including 10KG solder) |
| Overall Dimensions (L*W*H) | 730 × 800 × 840 mm |