|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-S5331R |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 PC/Month |
| Model | HS-S5331R |
|---|---|
| X/Y1/Y2/Z Working Range | 500*300*300*100mm |
| R Axis | 360° |
| XYZ Speed | Max 300mm/s |
| Drive System | Stepping Motor + Timing Belt |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Operation Method | Auto |
| Programming | Manual programming (Teach Pendant) |
| Control System | Constant control system |
| Control | Control board |
| Program Storage | Can store one thousand sets of processing data and a single processing file can occupy up to 3M storage space (five thousand processing points) |
| File Storage Space | Hand held box 256M, offline card 32M, single processing file up to 3M storage space (100,000 processing points) |
| Weight | 90kg |
| Dimension (L*W*H) | 716*585*800mm |
| Power Supply | 220V 50-60Hz |
| Temperature Control Range | 0-550°C |
| Iron Tip Cleaning | Air cleaning/Pneumatic |
| External Interface | USB + RS232 |
| Soldering Method | Point Soldering/Drag Soldering |
| Working Temp/Humidity | 5-40°C/20-90% RH |