|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | RM-F328 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 50 PC/Month |
| Model | RM-F328 |
| Structure | Single Spindle, double platform |
| Effective Cutting Length | 300×350mm |
| Cutting Types | Straight line, arc, circular |
| Moving Speed | X/Y axis: 1000mm/s, Z axis: 500mm/s |
| Dust Collection Method | Upper collection |
| Spindle Speed | 40,000-60,000 rpm |
| Cutting Speed | 1-100mm/s adjustment |
| Cutting Accuracy | ±0.03mm |
| Repeat Accuracy | ±0.01mm |
| Programming | Colorful CCD |
| External Connection | USB |
| Power Supply | 380V |
| Machine Power | 2000W |