|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-VD331 |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100pcs per week |
| Model | HS-VD331 |
|---|---|
| Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz, Meanwell brand |
| Air pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Light source | LED source |
| X/Y/Z working range | 400mm × 300mm × 2 |
| XYZ speed | 1000mm/s |
| Y platform | 190 × 150mm |
| Repeat accuracy | 0.02mm |
| Glue viscosity range | max ≤ 5000LPS |
| Motor | Stepper motor |
| Driven system | Timing belt for X/Y, Z axis screw |
| Document support | CAD, CorelDRAW |
| Loading capacity | X/Y: 10kg, Z: 5kg |
| Linear Guide | CSK (Taiwan brand) |
| Photoelectric switch | Germany brand |
| Operation system | Windows |
| Gross weight | 600kg |