| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-D331 |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100pcs per week |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | HS-D331 |
| Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz, Meanwell brand |
| Dispensing Valve | PUR heating valve |
| X/Y/Z Working Range | 300/300/100mm |
| XYZ Speed | 300mm/s |
| Y Platform | 190*150mm |
| Repeat Accuracy | 0.02mm |
| Motor | Stepper motor |
| Driven System | Timing belt for X/Y, Z axis screw |
| Document Support | CAD, CorelDRAW |
| Loading Capacity | X/Y: 10kg, Z: 5kg |
| Linear Guide | CSK (Taiwan brand) |
| Photoelectric Switch | Germany brand |
| Cylinder | AirTAC |
| Glue Storage | 30ml PUR Syringe type |
| Machine Size | 520*585*597mm |
| Gross Weight | 50kg |