|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-DS400 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union, |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
This machine used for loading bare PCB to smt line after received down-stream machine signal.
| Function | Used for loading bare PCB to smt line after received down-stream machine signal. |
| Transport height | 910±30mm |
| Transportation direction | L~R, or R~L |
| Operation | Front operation |
| Track fixed side | Front side |
| PCB thickness | 0.6~4.0mm |
| PCB components height | ±35mm |
| PCB feeding time | Approx. 10 seconds or Specify |
| Board weight | ≤3KG |
| Power supply | 220V,50/60Hz,±10% |
| Power | 0.05kW |
| Air pressure | 0.6Mpa |
| Air consumption | <20L/min |
| Signal | SMEMA |
| Model | HS-DS400 | HS-DS530 |
| Efficient PCB length | 50~400mm | 50~530mm |
| Transport PCB width | 50~400mm | 50~500mm |
| PCB thickness | Min 0.6mm | Min 1.0mm |
| Machine dimension | 503*770*1200mm | 600*920*1200mm |
| Weight | 110kg | 130kg |
![]()