| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-CVN350 |
| MOQ: | 1set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union, |
| Supply Ability: | 200 sets per month |
This unit provide the OK and NG board selection function on the smt production line. It can be used when visual inspection of PCBs required. PCBs will continue to run, thus without interrupting the normal PCBs flow.
| Model | HS-CVN350 | HS-CVN460 |
| Efficient PCB length | 50*50~450*350mm | 50*50~550*460mm |
| Machine dimension | 1000*690*930mm | 1000*800*930mm |
| Weight | 70kg | 90kg |
| Transport height | 910±20mm |
| Transportation direction | L~R, or R~L(optional) |
| Transporting speed | 0.5~20 m/min or specify |
| Power supply | AC100-230V,50/60Hz,single phase |
| Power consumption | 100VA max |
| Air pressure | 4-6bar |
| Air consumption | Max 10L/min |
| Communication | SMEMA |