| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-UV3W |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union, |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
Mainly used in many industries such as hardware, communication, electronics, auto parts, plastics, handicrafts, etc.
| Model | HS-UV3W |
|---|---|
| Output power | 3W |
| Laser type | 3W UV laser unit |
| Marking area | 150*150mm(Optional) |
| Laser point diameter | <0.01mm |
| Laser output power | 0~100% adjustable |
| Working frequency range | 5~100KHz |
| Power stability | <±1%rms |
| Laser wave length | 355nm |
| Marking type | Static marking/Dynamic marking |
| Marking speed | ≤7000m/s |
| Min character | 0.15mm |
| Repeat accuracy | ±0.003mm |
| Laser unit | Chinese brand/Overseas brand(optional) |
| Cooling type | Air cooling |
| Power supply | AC220V,60Hz,15A |
| Software | Professional SW |
| Laser lifespan | 20000Hrs |
| Machine size | 900mm*680mm*1500 |
| Machine weight | 120kg |
![]()
![]()