| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-VS400 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Visual Glue Dispensing Machine |
| Model | HS-VS400 |
| Transmission Height | 920±20mm |
| Table Size | 300×400mm |
| Table Quantity | Single or dual table (customer configurable) |
| Fixture | Customized |
| CCD Resolution | 2.5 μm |
| Maximum Speed | 1000mm/min |
| Glue Viscosity Range | ≤5000 LPS |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Recognition Accuracy | ±0.0125mil |
| Power Supply | AC220/110V, 500W |
| Air Pressure | 0.5~0.7Mpa |
| Glue Tank | 10L, manual stirring |
| Light Source | LED light source |
| Linear Guide Adjustment | Intelligent adjust |
| Programming Mode | Manual teaching |
| Software | Windows + dispensing software |
| Spraying Method | Automatic |
| Total Power | 2.6kW |
| Machine Body | Stainless steel |
| Machine Weight | 600kg |
| Machine Dimension | 1060×1200×1700mm |