|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-NK250/HS-NK330/HS-NK390/HS-NK460 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 50 PC/Month |
| Function | Collect NG/OK boards separately by receiving signal |
|---|---|
| Transport Height | 910±30mm |
| Transportation Direction | L~R, or R~L |
| Board Collect Time | Approx 6 seconds per PCB |
| Magazine Changeover Time | Approx 30 seconds |
| Track Fixed Side | Front side |
| Operation Side | Front side |
| Conveyor Belt | ESD |
| PCB Thickness | Min 0.6mm |
| Pitch Selection | 1-4 (10mm pitch) |
| Power Supply | 220V, 50/60Hz, ±10% |
| Power | 0.05kW |
| Air Pressure | 4-6Bar |
| Air Consumption | Max 15L/min |
| Number of Magazines | Upper: 1 magazine, Bottom: 2 magazines |
| Signal | SMEMA |
| Model | HS-NK250 | HS-NK330 | HS-NK390 | HS-NK460 |
|---|---|---|---|---|
| Efficient PCB Length | 50*50~350*250mm | 50*50~455*330mm | 50*50~530*390mm | 50*50~530*460mm |
| PCB Thickness | Min 0.6mm | Min 0.6mm | Min 0.6mm | Min 0.6mm |
| Magazine Size | 355*320*563mm | 460*400*563mm | 535*460*570mm | 535*530*570mm |
| Machine Dimension | 1950*1600*1200mm | 2300*1760*1200mm | 2500*1880*1200mm | 2500*2160*1200mm |
| Weight | 220kg | 280kg | 340kg | 380kg |