| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-C600/HS-C1000/HS-C1500 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 PC/Month |
| Function | Description |
|---|---|
| Transport height | 910±30mm |
| Transportation direction | L~R, or R~L |
| Operation | Front operation |
| Track fixed side | Front side, or customized |
| PCB width | 50*50~530*460mm |
| Conveyor length options | 0.5m/0.6m/1.0m/1.5m or customization |
| Speed adjust method | Knob |
| Width adjustment | Hand crank (optional auto adjust) |
| Power supply | AC110/220V, 50/60Hz, ±10% |
| Options | Light, Fan, Inspection function, Cover, Automatic width adjustment, dual rail, etc. |
| Signal | SMEMA |
| Model | HS-C600 | HS-C1000 | HS-C1500 |
|---|---|---|---|
| PCB width | 50*50~530*390mm | 50*50~530*390mm | 50*50~530*390mm |
| Machine dimension | 730*600*940mm | 1130*600*940mm | 1630*600*940mm |
| Weight | 60kg | 80kg | 100kg |