|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-DC250/HS-DC330 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 PC/Month |
| Item | HS-DC250 | HS-DC330 |
|---|---|---|
| Effective PCB Size | 50×50~330×250mm | 50×50~455×330mm |
| Machine Dimension | 650×800×1300mm | 800×950×1300mm |
| Weight | 100kg | 130kg |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Transport Height | 900±30mm (industry standard SMT line height) |
| Transportation Direction | Left-to-Right (L->R) or Right-to-Left (R->L) bidirectional |
| Cycle Time | Approx 8 seconds per PCB |
| Sticker Roller Qty | 1 reel |
| Adhesive Paper Qty | 2 reels |
| Ionizer Qty | 2 pcs (static elimination units) |
| Brush Qty | 1 pc |
| Track Fixed Side | Front side |
| Power Supply | AC100-230V, 50/60Hz |
| Air Pressure | 4-6 bar |
| Air Consumption | Max 10L/min |
| PCB Thickness Range | 0.4~5mm |
| Communication Protocol | SMEMA (standard SMT equipment communication) |