| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-700 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Model | HS-700 |
|---|---|
| Power Supply | AC 100V / 220V±10% 50/60Hz |
| Total Power | 2600W |
| Heater Power | Top heater 1200W (Max), bottom heater 1200W (Max) |
| Temperature Control | High precision K-sensor + closed loop control (±1℃ precision) |
| PCB Size Range | Max 140mm×160mm, Min 5mm×5mm |
| BGA Size Range | Max 50mm×50mm, Min 1mm×1mm |
| Mounting Accuracy | ±0.01mm |
| Machine Weight | 30KG |