| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-520 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Model | HS-520 |
| Power Supply | AC 220V±10% 50/60Hz |
| Total Power | 3800W |
| Overall Dimensions | L460mm × W480mm × H500mm |
| PCB Size | Max 300mm × 280mm / Min 10mm × 10mm |
| BGA Size | Max 60mm × 60mm / Min 1mm × 1mm |
| PCB Thickness | 0.3-5mm |
| Weight | 20KG |
| Warranty | 3 Years (First Year Free) |
| Applications | Chips, Phone Motherboards, and Electronic Components |