| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-SL5331 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Model | HS-SL5331 |
|---|---|
| Product Name | 4-Axis Automatic Screw Locking Machine |
| Moving Range (X/Y1/Y2/Z) | 500×300×300×100mm |
| X/Y1/Y2 Axis Speed | Closed loop motor: 1-800mm/s |
| Z Axis Speed | Closed loop motor: 1-300mm/s |
| X/Y1/Y2 Axis Max Load | Closed loop motor: 5KG |
| Z Axis Max Load | Closed loop motor: 3KG |
| Power Supply | AC110V/220V, 50/60Hz |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Document Support | CAD CorelDraw |
| Suitable Screws | M1-M6 |
| Machine Dimensions | 746×585×800mm |
| Machine Weight | 65kg |