| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | DS-3000 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 50 sets per month |
| Product Name | Offline X-Ray SMD Counter |
| Model | DS-3000 |
| X-Ray Tube Type | Enclosed type, micro focal spot |
| Tube Voltage | 80kV |
| Tube Current | 700μA |
| Focal Spot Size | 30μm |
| Flat-table Testing Probe | HD digital table |
| Effective Area | 430×430mm |
| Pixel Size | 140μm |
| Resolution | 3072×3072 |
| Tape Reel Max Size | 17 inch (approx 430mm) |
| Max Height | 85mm |
| Min Components | 01005 |
| Counting Speed | 10 seconds each time |
| Counting Accuracy | >99.95% |
| Machine Size | 1067×1335×1968mm |
| Weight | 950KG |
| Power Supply | AC110V/220V, 50/60Hz |
| Max Power | 800W |
| Industrial PC | I7-6700 CPU, 8G RAM, 240GB SSD |
| Monitor | 24inch HDMI display |