| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-520 |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100 sets per month |
| Model | HS-520 |
| Power Supply | AC 220V±10% 50/60Hz |
| Total Power | 3800W |
| Overall Dimensions | 460mm × 480mm × 500mm |
| PCB Size Range | Max: 300mm × 280mm, Min: 10mm × 10mm |
| BGA Size Range | Max: 60mm × 60mm, Min: 1mm × 1mm |
| PCB Thickness | 0.3-5mm |
| Machine Weight | 20kg |
| Warranty | 3 years (first year free) |
| Applications | Chips, phone motherboards, and electronic components |
| Package | 1 set per wooden carton |
| Dimensions | 460mm × 480mm × 500mm |
| Weight | Approximately 20kg |
| Delivery Time | 15-20 working days |
| Shipping Methods | Courier (4-7 days), Air (7 days), Sea (20-25 days) |