|
|
| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-LD250 |
| MOQ: | 1set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 200 sets per month |
| Model | HS-LD250 |
| Product name | PCB Loader |
| Transport height | 920±20mm |
| PCB loading time | Approx 6 seconds |
| Magazine replace time | Approx 30 seconds |
| Transportation direction | L~R, or R~L |
| Operation | Front operation |
| Track fixed side | Front side (or specify) |
| Power supply | 220V, 50/60Hz, ±10% |
| Air pressure | 4-6bar |
| PCB thickness | Min 0.4mm |
| Magazine qty | Upper side: 1 pc, bottom side: 2 pc |
| Pitch selection | 1-4 (10mm pitch) |
| Conveyor speed | 0.5-20M/min or customized |
| Signal | SMEMA |
| Model | HS-LD250 | HS-LD330 | HS-LD390 | HS-LD460 |
|---|---|---|---|---|
| Efficient PCB length | 50*50~350*250mm | 50*50~455*330mm | 50*50~530*390mm | 50*50~530*460mm |
| Machine Size | 1400*800*1200mm | 1650*880*1200mm | 1800*940*1200mm | 1800*1010*1200mm |
| Magazine size | 355*320*563mm | 460*400*563mm | 535*460*570mm | 535*530*570mm |
| Weight | 140kg | 180kg | 220kg | 260kg |