| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-LD330 |
| MOQ: | 1set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 200 sets per month |
| Model | HS-LD330 |
| Product Name | PCB Magazine Loader |
| Transport Height | 920±20mm |
| PCB Loading Time | Approximately 6 seconds |
| Magazine Replace Time | Approximately 30 seconds |
| Transportation Direction | Left to Right, or Right to Left |
| Operation | Front Operation |
| Track Fixed Side | Front Side (or specify) |
| Power Supply | 220V, 50/60Hz, ±10% |
| Air Pressure | 4-6bar |
| PCB Thickness | Minimum 0.4mm |
| Magazine Quantity | Upper Side: 1 pc, Bottom Side: 2 pcs |
| Pitch Selection | 1-4 (10mm pitch) |
| Conveyor Speed | 0.5-20M/min or customized |
| Signal | SMEMA |
| Model | HS-LD250 | HS-LD330 | HS-LD390 | HS-LD460 |
|---|---|---|---|---|
| Efficient PCB Length | 50*50~350*250mm | 50*50~455*330mm | 50*50~530*390mm | 50*50~530*460mm |
| Machine Size | 1400*800*1200mm | 1650*880*1200mm | 1800*940*1200mm | 1800*1010*1200mm |
| Magazine Size | 355*320*563mm | 460*400*563mm | 535*460*570mm | 535*530*570mm |
| Weight | 140kg | 180kg | 220kg | 260kg |