| Brand Name: | HSTECH |
| Model Number: | HS-CU250/HS-CU330/HS-CU390/HS-CU460 |
| MOQ: | 1 PC |
| Price: | Negotiation |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 PC/Month |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Product Name | 90 Degree PCB Magazine Unloader |
| Transport Height | 910 ± 30 mm |
| Transport Direction | Left → Right or Right → Left |
| Operation Side | Front Operation |
| Power Supply | 220V / 50-60Hz ±10% |
| Air Pressure | 4-6 bar |
| PCB Thickness | Min 0.4 mm |
| Magazine Capacity | Top: 1 / Bottom: 2 |
| Conveyor Speed | 0.5-20 m/min (adjustable) |
| Interface | SMEMA |
| Model | PCB Size Range | Machine Size (mm) | Magazine Size (mm) | Weight |
|---|---|---|---|---|
| HS-CU250 | 50×50 - 350×250 mm | 1100×1200×1200 | 355×320×563 | 140 kg |
| HS-CU330 | 50×50 - 455×330 mm | 1310×1360×1200 | 460×400×563 | 200 kg |
| HS-CU390 | 50×50 - 530×390 mm | 1430×1480×1200 | 535×460×570 | 260 kg |
| HS-CU460 | 50×50 - 530×460 mm | 1430×1620×1200 | 535×530×570 | 300 kg |